Dobry bimber

W pierwszym wpisie na moim blogu przedstawię wam moje plany związane z tytułowym trunkiem. Zacznę od tego, że nie jestem wielkim smakoszem mocnych alkoholi. Na co dzień także nie pijam napoi wyskokowych. Zainteresowała mnie jednak możliwość produkcji taniego spirytusu i wykonywania z niego nalewek oraz innych, podobnych likierów.

bimberPlanuję zatem zakupić dobrą aparaturę do pędzenia bimberku. Nie chcę jednak kupować zwykłej wężownicy i destylatora. Jak robić coś dla siebie to trzeba mieć dobry sprzęt. Widziałem dość szeroką ofertę nowoczesnych aparatów służących do rektyfikacji spirytusu. Zainteresuję się także wykończeniem produktu – odpowiednimi filtrami – m.in. węglowymi. Jak wybiorę już konkretną aparaturę, to przedstawię ją tutaj oraz napiszę recenzję.

Inną, istotną sprawą będzie sam przepis oraz produkty z jakich będę wytwarzał zacier. Zdążyłem się zorientować, że dziś nikt nie bawi się w drożdże piekarnicze. Na rynku jest cała masa najróżniejszych odmian tego ważnego składnika. Planuję kupić kilka różnych paczek drożdży i także przeprowadzić testy na nich. Wszystko postaram się opisać na moim blogu w kolejnych artykułach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>